Jak zjistit počet znaků
v aplikaci Microsoft Word

Naše aplikace umožňuje zjistit počet znaků online. Přesto Vám poradíme, jak zjistit počet znaků v aplikaci Microsoft Wordu.

Nejpoužívanější textový editor,
který vznikl už v roce 1983

Word je jeden z nejpoužívanějších textových editorů v dnešní době, proto zjistit počet znaků, případně počet normostran patří mezi základní dovednosti, které byste měli ovládat.

Počet znaků ve Wordu

  1. Microsoft Word Vám v levé části spodní lišty ukazuje počet slov.
  2. Pokud na tento údaj kliknete, otevře se dialog, ve kterém okamžitě uvidíte počet znaků včetně mezer, počet znaků bez mezer, počet slov, počet odstavců a další informace.
  3. Tyto údaje jsou v případě, že jste neoznačili žádnou část textu, spočteny pro celý textový dokument. Pokud tedy chcete zjistit počet znaků pouze pro část textu, tuto část nejprve označte a teprve poté klikněte na zobrazení počtu slov v dolní liště.

Věděli jste, že...

"O" patří mezi nejpoužívanější písmena
české abecedy

V sekci Co je počet znaků se dozvíte, že "O" a "E" patří mezi nejpoužívanější písmena české abecedy. Uhádnete, jaká písmena jsou naopak nejméně používaná?

Normostrana má 1800 znaků

Normostrana je jednotné měřítko pro to, jak je text dlouhý. O tom píšeme v sekci Co je normostrana. Pokud si od někoho necháte napsat text, bude Vás ještě zajímat, kolik normostrana stojí.